top of page

Диктанти на уроках географії

       Будь-яка форма навчальної роботи, сама по собі ефективна і цікава, втрачає ці якості, якщо педагог не виявляє інтересу до неї.

       Важливе місце в системі систематизації та контролю знань, умінь та навичок посідають диктанти.

       Диктанти – це не тільки один з прийомів організації навчальної діяльності на уроці, в процесі якої учні відтворюють письмово сприйнятий ними на слух текст, а й продукт цієї діяльності – різновид письмової роботи. Він сприяє організації ритмічної колективної роботи всього класу над одним текстом, дає можливість використовувати для цього тексти з оптимальними для певних умов характеристиками краще, ніж деякі інші прийоми, забезпечує зворотну інформацію, отже, є засобом навчання і контролю. Якщо на індивідуальне опитування витрачаються години, то на диктант для перевірки за картою тих самих об’єктів – 4-5 хв., а на його перевірку – 5-6 хв.

        Диктанти рекомендуються для всіх класів. Якщо вміло проводити і застосовувати різні їх види, є можливість сформувати цінні навички регламентованої роботи, уміння дотримуватися встановленого порядку і ритму. Отже, це один із засобів виховання у школярів уваги, організованості, точності й акуратності в навчальній діяльності, вміння включатись у розумову роботу.

       Диктанти є: традиційні, словникові, вибірково-розподільні, творчі, графічні та інші. Я пропоную географічні диктанти, які можна використати на уроках географії у 10 класі.

bottom of page